Menu Zamknij

Hej! Dziś chciałam Wam troszkę przybliżyć kolekcję „Fioletowy Raj”. Seria ta powstała w 2019 roku i początkowo prezentowały ją tylko dwie kartki .

Kartka z koleckji romantyczna chwila
Kartka Fioletowy Raj

Dwie prace bardzo podobne do siebie, stworzone w odcieniach fioletu, różu i ecru. Głównym elementem są kwiaty z foamiranu, które sama tworzę. One dodają uroku tym kartkom. Główną wyróżniającą cechą tej kolekcji jest asymetria. Warstwy na kartce są postarzone i postrzępione oraz ułożone asymetrycznie względem pierwszej kartki , która jest naklejona zawsze prosto.

Pracę po prawej stronie stworzyłam z większą ilością elementów tekturkowych -rameczka, listeczki. Kwiaty zrobiłam w odcieniach fioletu i bieli , ale żeby kompozycja była ciekawsza użyłam girlandy z białych perełek. Oczywiście i w tej pracy znalazł się siazl.

Kartka Fioletowy Raj kwiat
Kartka Fioletowy Raj bok
Kartka Fioletowy Raj róża
Kartka z koleckji romantyczna chwila kwiaty róża
Kartka z koleckji romantyczna chwila kwiaty dół

Ta praca po lewej stronie ma w sobie więcej złotych elementów. Kwiatowa kompozycja przeplatana jest delikatnym gałązkami wyciętymi z z lustrzanego papieru oraz elementami tekturkowymi w odcieniu drewna. Znajdują się też tu detale, sizal i kuleczki. Ten arkusz papieru na którym zrobiona jest cała kompozycja jest już niedostępny nad czym bardzo ubolewam.

Kartka z koleckji romantyczna chwila kwiaty

Parę miesięcy później znalazłam substytut arkusza z kartki powyżej. Dzięki nowej kolekcji papierów LemonCraft do mojej serii dołączyła kolejna kartka, ale w formie sztalugowej. O tej formie już wam wspominałam TU.

Kartka w całkiem innej formie i innym rozmiarze ale pomieści całą kompozycję i to wcale nie uboższą. Prócz kwiatów swoje miejsce znalazła również girlanda z perełek, elementy tekturkowe. Użyłam w tej pracy jeszcze jednego fajnego produktu , a mianowicie mikrokulek. Te malutkie kuleczki, które zdobią płatki kwiatów nadają bilansu całej pracy.

Kartka sztalugowa fioletowy raj
Kartka sztalugowa fioletowy raj stoi
Kartka sztalugowa fioletowy raj kwiatyy

Kolekcja „Fioletowy Raj” cieszy się dużym powodzeniem. Mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu!

Życzę Wam miłego dnia! <3  🙂